Gdzie używa się kurtyn przemysłowych


Odpowiednie typy pasków z folii pcv dają możliwość zastosowania kurtyny jako bramy zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Właściwości folii pcv powodują, że kurtyna jest elastyczna, ale zarazem bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. ekrany spawalnicze. Kurtyny z pcv ze względu na swoje właściwości mogą być zastosowane w warunkach wysokiego ryzyka, na przykład w miejscach zagrożonych wybuchem. Są one niepalne, zatem stanowią dodatkową ochronę przeciwpożarową. Ta cecha jest również wykorzystywana w przemyśle spawalniczym. Tworząc przegrody plastikowe między pracującymi spawaczami, zwiększa się ich bezpieczeństwo.

Kurtyny przemysłowe stosuje się w miejscach, gdzie wymagany jest podwyższony standard higieniczny, zwłaszcza przy kontakcie z żywnością. Doskonale sprawdzają się w chłodniach, gdzie zmniejszają wymianę temperatury podczas załadunku towarów.

Często zwraca się uwagę na to, by odpowiednio zabezpieczać wyznaczone do pracy strefy specjalne zwłaszcza, jeśli praca na mieszczących się tam urządzeniach nosi miano szkodliwej. Kurtyny przemysłowe wyciszają ograniczony obszar i zmniejszają negatywne skutki hałasu. Dodatkowo osłonięte nimi urządzenia są odgrodzone od kurzu i zanieczyszczeń, które mogą pojawiać się w innych częściach hali.

Polecane: dekarstwo Poznań.