Dlaczego kwas hialuronowy jest tak popularny?


Niemalże wszystkie gabinety medycyny estetycznej posiadają w swojej ofercie szereg zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Ten ulubiony „eliksir młodości” gwiazd i celebrytek cieszy się niemałym powodzeniem także wśród zwyczajnych kobiet. Co stoi za jego sukcesem?
Efekty widoczne od zaraz
Zabiegi z kwasem hialuronowym cieszą się ogromną popularnością ze względu na wyraźne efekty, które można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Warto jednak zaznaczyć, że widoczna poprawa kondycji skóry czy też powiększone usta nie tylko są zauważalne już po jednym zabiegu, ale także utrzymują się nawet przez rok.
Zabieg niechirurgiczny
Wiele kobiet obawia się ingerencji chirurga w wygląd ich twarzy lub ciała. Medycyna estetyczna oferuje jednak także usługi w pełni nieinwazyjne, do których zalicza się wiele zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Niskie ryzyko powikłań również przemawia na korzyść tej metody. Bezpieczeństwo to podstawa!
Natura na pierwszym miejscu
Nie każdy o tym wie, ale kwas hialuronowy poznań występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jest odpowiedzialny za wiązanie i wchłanianie wody, jednak wraz z upływem czasu zaczyna go ubywać, czego efektem jest powstawanie zmarszczek czy też zwiotczała skóra.