3 popularne rodzaje okien – który wybrać?


Rynek okien w ostatnich latach został zalany tak dużą ilością produktów, że dla przeciętnego Polaka wybór okien może stanowić niemałe wyzwanie. Czym różnią się najpopularniejsze rodzaje okien?
Drewniane okna
Na rynku dominują obecnie okna sosnowe, choć można również spotkać się z innymi, czasami dość egzotycznymi gatunkami drewna. Ogromną zaletą jest ich elegancki wygląd, który dodaje przytulności nawet pomieszczeniom o dość sporych rozmiarach. Okna drewniane wymagają regularnej konserwacji, są jednak przy tym odporne na paczenie i zapewniają wnętrzom naturalny wygląd.
Plastikowe okna
Okna PCV są tańszym rozwiązaniem niż okna z drewna, nie oznacza to jednak, że ich jakość jest niższa. Nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu na konserwację, a dzięki bogatej ofercie producentów umożliwiają idealne dopasowanie ram okiennych do wnętrz.
Aluminiowe okna
Zdecydowanie najdroższa, ale też najsolidniejsza opcja. okna aluminiowe poznań są modne i świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Ze względu na swoje właściwości decydują się na nie często osoby, którym zależy na dużej powierzchni przeszkleń.